Surenkami namai – nuo pamatų iki vidinės apdailos

Surenkami namai – nuo pamatų iki vidinės apdailos

Tobulėjant technologijoms atsiranda galimybės paspartinti statybų procesus. Naują moduliniį namą įmanoma pasistatyti jau ne per dvejus metus, o per du mėnesius. Surenkami namai gaminami gamyklose ir juos belieka tik surinkti, todėl visas procesas sutrumpėja iki minimumo.

Klausiate, kas tie surenkami namai? Tai iš skydų ir kitų konstrukcinių dalių surenkami gyvenamieji pastatai. Kaip ir minėjome, jų dalys gaminamos pagal standartinius arba individualius užsakymus ir atvežamos į statybų vietą bei sukonstruojamos ant paruoštų pamatų. Netrukus detaliau aptarsime visą procesą.

 Nusprendėte pasistatyti surenkamą namą, o kas toliau?

Nors statybų procesas supaprastintas, tačiau vis tiek reikia atlikti įvairius namų darbus ir pasiruošti. Reikėtų pradėti nuo elementarių klausimų apsvarstymo:

        Kokio ploto reikia jūsų patogiam gyvenimui? Jį įvertinkite pagal asmenų skaičių. Taip pat nuspręskite, kiek reikės kambarių ir kokio ploto? Nepamirškite, kad kuo didesnė erdvė, tuo daugiau reikės energijos sąnaudų jos apšildymui ir vėsinimui.

          Koks patalpų išplanavimas jums būtų priimtiniausias?

          Norėsite apšiltinto ar nebūtinai?

          Koks turėtų būti elektros instaliacijos, vandentiekio ir kitų komunalinių išplanavimas?

          Koks namo stilius ir interjeras būtų gražiausias?

          Norėsite su pilna ar daline vidine apdaila?

          Koks turėtų būti stogas (nuožulnus ar lygus) ir kokia danga?

          Kokie galėtų būti langai ir kokių spalvų?

          Kokios durys?

          Kiti jums aktualūs klausimai.

Kodėl tiek daug reikia apgalvoti? Kad pasirinktas variantas labiausiai atitiktų jūsų lūkesčius ir eigoje nereikėtų didesnių pakeitimų, nes prisiminkite, kad pagrindiniai darbai atliekami gamykloje. Tad ką užsisakysite, tą ir gausite.

Kitas etapas – užsakymas. Galite išsirinkti bet kurį Sipnamelis.lt patikusį modelį ir užsisakyti, arba prašyti patobulinimo. Kitas variantas – individualaus projekto užsakymas, kuris užtruktų ilgiau, nes reikalinga paruošti projektą ir suderinti detales. Taip pat nestandartinių dalių gamybai prireiks laiko. Tokios statybos gali užsitęsti iki pusmečio. Standartinių projektų įgyvendinimas trunka trumpiau, priklausomai ar namo dalys yra sandėlyje, ar reikia užsakyti iš gamyklos.

Atlikdami užsakymą, pasirinkite:

          norimo ploto ir išplanavimo surenkamą namą;

          dizainą, spalvas, lauko ir vidaus apdailą (pilna ar dalinė);

          komunalinių sistemų išvedžiojimą (elektros instaliacija, vanduo, nuotekos);

          jei norėsite – rekuperacinę sistemą;

          šildymo ir vėsinimo sistemas;

          lietaus nuotekų sistemas ir jų spalvą;

          terasą, jei nėra numatyta namo komplekte;

          visas kitas namo detales, kurias norėtumėte pridėti ar keisti kitomis (langai, durys, kt.)

Suderinę, kokį namą statysite, jums reikės pasiruošti statybų vietą:

          išlyginti ir sutvirtinti žemę;

      paruošti reikiamų matmenų ir formos pamatus. Geriau, jog šį darbą atliktų savo srities specialistai;

          atvesti iki namo komunalinius (elektra, vanduo, nuotekų sistema);

          jeigu namas bus didesnis nei 80 kv. m., gauti statybų leidimą;

          išvalyti teritoriją ir paruošti patogų privažiavimą statybų technikai. Taip pat konstrukcijų kėlimui negali maišyti medžiai. Galbūt reikės apgenėti šakas ar pan.

          atlikti kitus, jums reikiamus pasiruošimo darbus;

          jei kyla dvejonių dėl pasiruošimo, visada galite klausti Sipnamelis.lt konsultantų.

Kol jūs ruošite vietą namui, bus gaminamos surenkamo namo dalys. Tad vienu metu vyks du darbai, todėl procesas ženkliai sutrumpėja.

Ar galima pasitikėti gamykloje pagamintomis namo dalimis?

Prisiminkite įprastas statybas. Kol tvirtinamas pamatas, statomas karkasas ar vyksta kiti statybų darbai, statybinės medžiagos dažniausiai laikomos po atviru dangumi. Be to, nepavyksta greitai pastatyti ir uždengti stogą, todėl kartais net mėnesių mėnesius sienos drėksta nuo lietaus ir sniego. Tai medžiagų kokybės tikrai nepagerina. 

Surenkamųjų namų dalys laikomos sausose patalpose, todėl iki pilno paruošimo būna tinkamose sąlygose.

SIP ar MGO SIP skydai, gaminami iš tvirtų medžiagų:

    MGO SIPS (magnio oksido plokščių konstrukcinės izoliacinės plokštės) yra aukštos kokybės pastatų sistemos, sudarytos iš izoliacinės putplasčio šerdies, įterptos tarp dviejų magnio oksido plokščių. MGO SIP naudojami sienoms, luboms ir grindims. Pasižymi termoizoliacinėmis savybėmis, atsparumu vandeniui ir tvirtumu.

      Struktūrinės izoliuotos plokštės (SIP) yra moderni sistema, skirta gyvenamajai ir lengvajai komercinei statybai. Plokštės sudarytos iš izoliacinės putplasčio šerdies, įterptos tarp dviejų konstrukcinių dangų, dažniausiai medienos drožlių plokščių (OSB). SIP gaminami gamykloje kontroliuojamomis sąlygomis ir gali būti pritaikyti beveik bet kokio pastato projektui. Rezultatas – itin stipri, energiją taupanti ir ekonomiška pastato sistema.

Kaip matote, tai išties patikimos statybinės medžiagos. Šie skydai paruošiami pagal suplanuotą apdailos ir komunikacijų projektą. Tada atvežami su kitomis namo dalimis ir sujungiami į vientisas sienas, grindis ir lubas.

Jei pageidaujate, galima:

          apšiltinti namą;

          pasirinkti norimą stogo dangą ir spalvą;

          pritaikyti norimą grindų dangą;

          keisti įvairius dalykus, pagal jūsų pageidavimus.

Surenkamas namas – tai ilgaamžis būstas, todėl būtų gerai iš anksto apgalvoti esminius aspektus. Žinoma, vėliau galėsite tobulinti projektą, bet kuo geresnį variantą pasistatysite, tuo mažiau reikės papildomų investicijų.

Suprantama, kad iš anksto visko numatyti neįmanoma, tačiau kylant dvejonėms, klauskite ir kartu ieškosime sprendimų.

Kūrybinė laisvė – nuo klasikos iki minimalizmo

Surenkami namai gali būti ne tik minimalistinės „dėžutės“, tačiau ir klasikinis, mums lietuviams įprastas variantas. Tik šiuo atveju pastatas būtų ne plytinis ar blokelių, o iš vientisų skydų.

Šiems skydams taip pat pritaikoma įvairi lauko ir vidaus apdaila. Galima rinktis konkretaus projekto standartinę apdailą, arba prašyti kitos. Tai galėtų būti:

          dailylentės;

          įvairios spalvos, parinktos iš kokybiškų dažų paletės;

          kiti variantai, kuriuos gali pagaminti surenkamų namų gamykla.

Jei norėsite, vidaus apdailą galėsite pasidaryti patys ar samdyti interjero dizainerį. Čia jau jūsų laisvė rinktis. Svarbu, kad jaustumėtės komfortiškai ir jaukiai. Juk tai jūsų namai, kuriuose norėsite gyventi ilgai ir laimingai, arba ateityje parduoti už gerą kainą.

 Surenkamų namų vidinė apdaila

Kaip jau supratote, ji gali būti pilna arba dalinė. Kiekvienu atveju reikėtų derinti norimą variantą ar tiesiog pasirinkti siūlomą standartą.

Jei pasirinksite dalinę apdailą, galima sienas, lubas ir grindis paruošti jūsų konkretiems planams. Galbūt norėsite dažyti, o gal tapetais klijuosite ar kitą variantą sugalvosite. Kad sutaupytumėte laiko ir galėtumėte iš karto po statybų pradėti dekoravimo darbus, užsisakykite reikiamą dalinę apdailą.

Jei surenkamo namo paskirtis bus, pavyzdžiui, sodyba prie ežero, puikiai tiktų vidinė apdaila su dailylentėmis. Tokiu atveju, jums nieko nereikėtų daryti. Sienos ir lubos jau būtų visiškai paruoštos.

Galima statyti bet kada ir bet kur

Surenkamų namų statybai nereikia ypatingų gamtinių sąlygų. Namą galima surinkti ir viduržiemį. Svarbu, kad būtų patogus privažiavimas ir paruošti pamatai. Įprastai namų sienos iškeliamos kranu, o darbininkai jas sustato į vietas ir sujungia.

Sandarumas ir energinė klasė

Nuo 2021 metų dar labiau sugriežtinus energijos taupymo taisykles, visai namai, taip pat ir surenkami, turi atitikti A++ energetinę klasę. Dėl to pasirinkę tokį variantą, gausite ekonomišką, sandarų ir pritaikytą šiuolaikiniams energijos taupymo standartams pritaikytą namą. Žinoma, dar reikės pasirūpinti tinkama šildymo ir vėdinimo sistema su šilumogrąža, tačiau ir šias užduotis gali įgyvendinti Sipnamelis.lt komanda.

Daugiau informacijos galite gauti susisiekę svetainėje nurodytais kontaktais.