GALIMAS VISŲ MŪSŲ ESAMŲ PROJEKTŲ MODIFIKAVIMAS IR INDIVIDUALŪS PROJEKTAI PAGAL JŪSŲ POREIKIUS NEMOKAMAI!
Viskas apie statybas ir jų produktus

Ką galima statyti namų valdos sklype be leidimo?

Pamatų liejimas kieme

Tikrai daug kam įdomu, ką galima savo pačių nuosavame sklype statyti. Ko gero visi yra girdėję apie STR ar kitus reglamentus, tačiau tikrai trūksta tikslių žinių apie tai, kam reikės leidimo, o ką galima pastatyti visiškai laisvai.

Nors bendrai galima sakyti, kad Pirmos grupės nesudėtingi statiniai gali būti statomi mieste net be SLD (statybą leidžiančio dokumento). Tačiau ką dar verta žinoti?

Kas tie pirmos grupės, nesudėtingi statiniai?

Šią sąvoką apibrėžia Statybų techninio reglamento (STR) 1.01.07:2010 tekstas. Prie sąvokos nesudėtingi statiniai nurodoma, kad tai gali būti pagalbiniai žemės ūkio statiniai ir kiti negyvenamieji pastatai, kurių:

  • Plotas neviršija 50 m2;  
  • Aukštis – 5 m.

Yra priskiriami pirmos grupės nesudėtingiems statiniams. Be to, šiltnamius, kurių plotas neviršija 80 m2, taip pat galima statyti be jokių specialių leidimų.

Kaip tiksliai žinoti ar statinys atitinka reikalavimą dėl ploto?

Kadangi vienas iš esminių kriterijų, kai kalbame apie statybas be leidimo, yra jo plotas, labai svarbu žinoti, pagal ką jis skaičiuojamas.

Apskaičiuojant bendrą statinio plotą, atsižvelgiama į visus aukštus, antstatus, priestatus ir pastoges, kurios jam priskiriamos. Tačiau rūsys arba pusrūsis, apsiribojantis vienu aukštu ir esantis pastato perimetre, į šį skaičiavimą neįtraukiamas. Tai reiškia, kad rūsys ar pusrūsis gali būti kone bet kokio dydžio.

Išimtys ir kita, susijusi informacija

Nors kai kada statyboms leidimas ir nebūtinas, net ir nesudėtingo statinio statybai reikalingas oficialus projektas. Kada jis būtinas? Ogi tada, kai pagal STR 1.07.01:2002, 6 priedą reikalingi statybą leidžiantys dokumentai (SLD) – rašytiniai pritarimai statinio projektui. Jų reikia, kai jie yra kultūros paveldo objektuose ar specifinėse teritorijose, pavyzdžiui, Kuršių nerijoje. Tada:

  • Būtina užtikrinti atitinkamus atstumus iki kitų statinių pagal sanitarinius ir priešgaisrinius reikalavimus;
  • Būtina išlaikyti 3 m atstumą iki kito sklypo ribų, jei nėra atitinkamo sutikimo iš gretimo sklypo savininkų, kad atstumas gali būti mažesnis.

Visgi, bendrai, tokių statinių net projektavimas gali būti neprivalomas.

Apie namo ar didesnio objekto statybą mieste bei SLD

Na, o jei ketinate statyti nedidelį namelį (iki 80 kv. m ploto ir ne aukštesnį kaip 8,5 m), miesto taisyklės reikalauja gauti SLD. Jį gausite iš savo savivaldybės administracijos, kuri turi pritarti projektui.

Taip užtikrinama, kad projektas atitiktų STR 2.02.09:2005, taikomo vienbučiams ir dvibučiams namams.

PIRKINIŲ KREPŠYS 0

Mes naudojame slapukus, kad suteiktume jums geriausią patirtį internete. Sutikdami sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų slapukų politiką.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Privatumo nustatymai

Kai lankotės bet kurioje svetainėje, ji gali saugoti arba nuskaityti informaciją jūsų naršyklėje, dažniausiai slapukų pavidalu. Čia valdykite savo asmenines slapukų paslaugas.


Analizė
Analizė
  • ga
  • gd

Google Analytics GA4
Google Analytics GA4
  • _ga
  • _gfid

Atsisakyti visų paslaugų
Sutaupyti
Priimkite visas Paslaugas

Ar norėtumėte, kad perskambintume Jums ir patartume dėl produkto?

Palikite savo telefono numerį ir mes su jumis susisieksime paprastai tą pačią arba kitą darbo dieną.

Papasakokite apie prekę, kurios ieškote

Pateikite ieškomo produkto detales (paskirtis, plotas, matmenys, dizainas ir kt.). Susisieksime su Jumis kuo greičiau (dažniausiai tą pačią arba kitą darbo dieną).