namų raktai

Sodo namelis – dažniausiai tai ne tik sandėliuko tipo statinys įvairiems namuose vietos neradusiems daiktams susikrauti. Tai erdvė, į kurią atvykus norima pailsėti, atsiriboti nuo miesto triukšmo, gal net kurį laiką pagyventi. Todėl svarbu išsirinkti tinkamą pastatą, kuriame bus jauku ir gera leisti laiką. 

Kiek laiko ir kiek žmonių ten gyvens?

Visų pirma apmąstykite, kiek laiko norėsite leisti sode. Tiesiog kartais tenai nuvažiuosite pailsėti šiltuoju metų laiku, ar norėsite net ir žiemą kartas nuo karto kelioms dienoms pabėgti iš miesto? Kai kurie mūsų siūlomi nameliai jau yra pritaikyti gyvenimui net ir šaltuoju metų laiku, o kitus tektų apšiltinti.

Svarbus ir namelio dydis. Jeigu vyksite į sodą su visa šeima ar kviesitės draugus, patogesnis bus didesnis pastatas. Jei norite atskiros erdvės tik sau, darbui, kūrybai ar poilsiui, galite rinktis ir visai nediduką, vieno kambario. Žinoma, pastato dydį nulemia ir tai, kiek erdvės teritorijoje galite jam paskirti.

Modelis – taip pat ne paskutinėje vietoje. Juk smagu, kai jau iš tolo matant savo namelį apima maloni, jauki, „poilsinė“ nuotaika. Šiuolaikiniai modernūs sodo nameliai projektuojami itin estetiškos išvaizdos, paprastai su dideliais panoraminiais langais, per kuriuos į vidų patenka daug dienos šviesos. Pagal savo poreikius galite rinktis namelį su terasa arba be jos, vieno ar dviejų aukštų, įvairaus išplanavimo.

Kokia pagrindinė namelio funkcija?

Tai taip pat priklauso nuo jūsų įpročių ir poreikių. Sodo namelis gali būti skirtas:

 • poilsiui;
 • darbui;
 • atostogoms ir šventėms;
 • įvairių daiktų laikymui, susidėjimui;
 • kaip erdvė pomėgiams.

Jeigu šis pastatas bus daugiau naudojamas kaip sandėliukas ar dirbtuvės, tiks paprastesnis modelis, kuris ir kainuos pigiau. 

Kaina

Sodo namo kaina priklauso nuo daugelio faktorių, bet pagrindiniai – kokybė, dydis, statybų technologija. Sipnamelis.lt siūlomų modelių ypatumas tas, kad jie visi gaminami specialiuose cechuose, o į vietą atgabenami tik galutiniam surinkimui. Taip sutaupoma labai daug laiko, o namelio kaina labai sumažėja. Galite rinktis tokius sodo namelius:

 • karkasinius, kurių konstrukcijos tvirtinamos ant karkaso;
 • skydinius, kurie montuojami iš SIP skydų;
 • surenkamus, kurių atskiros dalys tiesiog surenkamos statybų vietoje;
 • modulinius, konstruojami iš gamyklose paruoštų modulių;
 • medinius, kurie atrodo itin jaukiai ir dvelkia kaimiška nostalgija;
 • kilnojamus, kuriuos nesunkiai galima perkelti į kitą vietą, jei tai reikalinga (nesudėtinga ir parduoti).

Kad ir kokio dydžio ar rūšies sodo namelį rinksitės, jo apdaila gali būti labai įvairi. Galite rinktis namelio spalvą ir dizainą pagal savo estetinį pajautimą, derinti jį prie kitų pastatų. Jei nerandate modelio, kuris visiškai atitiktų jūsų viziją, mūsų komanda parengs asmeninį projektą pagal pateiktus pageidavimus. Tegul sodas pavirsta ta erdve, kurioje galima maksimaliai atsipalaiduoti, pasimėgauti gamtos artuma bei visais būtinaisiais patogumais.