Sodo namelis – tai tobula vieta bent kuriam laikui pabėgti nuo varginančio miesto šurmulio. Tai vieta, kurioje norisi pajausti ramybę, susilieti su gamta, emociškai pailsėti ir atsipalaiduoti. Tačiau, kad vasarnamis kviestų užsukti ir kuo ilgiau užsibūti, jis turi būti praktiškas, patogus ir tinkamas gyvenimui. Vargiai ar norėsis ilgiau užtrukti sklype, kuriame stovi tik įrankiams skirta pašiūrė. O kaip gi įsirengti namuką poilsiui, kad jis atitiktų visus poreikius, bet ir visiškai neištuštintų piniginės? Naudingais patarimais dalinasi patyrusi Sipnamelis.lt komanda.
Sodo namelis – ekonomiškesnė įprasto namo alternatyva
Jei jūs mieste turite butą, o sodo namelis tik vieta praleisti atostogas ar kitu laisvu metu pailsėti nuo miesto, nenaudinga sklype statyti įprasto namo. Pasirinkę vasarnamio projektą, gausite pigesnę alternatyvą įprastam namui, nes pastatyti ir įrengti nedidelį karkasinį namelį sode kur kas paprasčiau nei mūrinį ar medinį namą. Reiškia, kad ir išlaidos kur kas mažesnės. O svarbiausia tai, kad gausite viską, ko reikia komfortiškam gyvenimui, neatsisakydami įprastų patogumų.
Sodo namelį galima pritaikyti įvairioms paskirtims
Šiuolaikinės konstrukcijos leidžia sodo namelius lengvai pritaikyti patiems įvairiausiems jūsų poreikiams. Galite rinktis didesnį, mažesnį variantą, su terasa ar be jos ir t. t. Jei nemėgstate sode ilgai užsibūti ir atskubate tik nudrbti būtinų darbų, galite rinktis darbinių patalpų ar sandėlio projektą. O jei ateityje sugalvosite sode apsigyventi nuolat ir pamatysite, kad name vietos per maža, nesisielokite – plotą galima padidinti.
Kaip įrengti sodo namelį
Nėra itin svarbu ar namelį sode statote atostogoms, ar nuolatiniam gyvenimui. Kad jame galėtumėte kokybiškai ir patogiai būti, jau projektavimo etape reikėtų nusimatyti inžinerines komunikacijas. Tai apima: vandens tiekimą, buitines nuotekas, elektros prijungimą. Jei turite galimybę jungtis prie centralizuotų vandentiekio ir nuotekų tinklų, turėtumėte kreiptis į vietinę administraciją dėl prijungimo sąlygų. Jei šalia išplėtotų tinklų nėra, derėtų suprojektuoti vietinius tinklus ir juos tinkamai išdėstyti sodo sklype. Tai apims: giluminio vandens gręžinio, nuotekų rezervuaro, biologinio valymo įrenginio suprojektavimą ir įrengimą.
Ir pačiame vasarnamyje yra kur padirbėti – suprojektuoti vidaus vamzdynus: vandentiekio, nuotekų, šildymo sistemas, karšto vandens paruošimą.
Nepamirškite ir apšiltinimo, ypač jei sode apsilankote tik savaitgaliais ar dar rečiau. Apšiltinimui namo sienas reikėtų padengti termoizoliaciniu sluoksniu. Taip sienos neįšals ir neatšaldys patalpų oro, o jūs neeikvosite šildymo prietaisų skleidžiamos šilumos, ji liks namo viduje.
Patalpų vėdinimas taip pat svarbus aspektas, nes jis užtikrina nuolatinį šviežio oro tiekimą į kambarius. Šiam pasirinkimui šiandien išties daug alternatyvų, tereikia atrasti tinkamiausią pagal paskirtį ir kainą.
Suprantama, kad statantis namą yra ir daugiau niuansų, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį. Su iškilusiais klausimais susidoroti padės kompetentinga Sipnamelis.lt komanda.