stogo danga namui

Stogo danga svarbus pastato elementas. Ji sutvirtina namo karkasą ir saugo nuo visų aplinkos veiksnių – lietaus, sniego, vėjo, šalčio ir karščio. Kuo kokybiškesnė, tuo ir apsauga patikimesnė. Iš dangos daugelis tikisi ne tik praktiškų funkcijų, bet ir grožio. Ji turi papildyti bendrą pastato eksterjerą ir įsilieti į jo visumą. Rinkoje pasiūlymų gana daug, todėl ne visada aišku kokią stogo dangą rinktis.

Nuo ko priklauso stogo dangos pasirinkimas?

Pasirinkimas pirmiausia priklauso nuo pastato projekto ir stogo tipo. Kuris jūsiškis?

  • Plokščias 
  • Vienšlaitis
  • Dvišlaitis
  • Daugiašlaitis 

Danga, tinkanti šlaitiniam stogui, įprastai netinka plokščiam ir atvirkščiai. Kokios gali būti dangos?

  • Banguoti lakštai, primenantys senų laikų šiferį, gaminami iš natūralių medžiagų ir be kenksmingo asbesto.
  • Čerpės (betoninės, keramikinės, bituminės).
  • Skarda, plienas.
  • Bituminė danga.

Plokščią stogą net galima apželdinti. Ant pagrindinės dangos dar dedamos apželdinimo konstrukcijos sluoksnis su drenažu ir kitais elementais. 

Plokščiam stogui geriausiai tinka bituminė danga. Pati stogo konstrukcija pirmiausia paruošiama iš kelių sluoksnių. Vieni saugo nuo drėgmės, kiti nuo šalčio, o viršutinis sluoksnis prilydomas pačioje pabaigoje. Stogo kraštai dažniausiai sutvirtinami skarda. 

Šlaitiniams stogams danga rekomenduojama pagal nuolydžio laipsnį.

PavadinimasLaipsniai, nuo
Bituminės čerpės9
Skarda, plienas9
Šiferis15
Čerpės16

Tikslias nuolydžių rekomendacijas rasite prie pasirinktos dangos aprašymo arba klauskite Sipnamelis.lt konsultantų.

Dangų pliusai ir minusai

Stogas pirmasis pasitinka lietų ir sniegą. Lietus krisdamas ir atsitrenkdamas į stogą sukelia garsą, o sniegas aplimpa ir sudaro sunkią apkrovą. 

Jeigu stogo konstrukcija, ant kurios montuosite dangą, nėra labai tvirta, rinkitės lengvesnius variantus. Pavyzdžiui, skardą, plieną ar šiferį. Pirmieji du lengviausi, bet gali girdėtis lietaus keliamas triukšmas. Tačiau šiais laikais yra įvairių, garsą slopinančių medžiagų.

Jei gyvenate arčiau jūros, skarda nelabai rekomenduojama, nes gali greičiau surūdyti. Geriau rinkitės šiferį. 

Keramikinės čerpės gražios, bet gana brangios ir trapios. Bituminės čerpelės – vienas paklausiausių pasirinkimų, nes adekvatus kainos ir kokybės santykis. Pasižymi kokybe ir garso izoliacinėmis savybėmis. Vis tik ne tokios ilgaamžės, kaip klasikinės, betoninės čerpės.

Kuri danga gražiau?

Stogo dangos grožis priklauso nuo to, prie kokio eksterjero derinsite. Svarbu spalvų dermė. Jas derinkite prie lauko sienų spalvos. Pavyzdžiui, prie gelsvo atspalvio tiks rudas stogas. Prie baltų plytų derės juoda, tamsiai pilka ar ruda. Variantų gali būti įvairių.

Rinkitės pagal savo skonį, bet atsižvelkite ir į bendras mados bei grožio tendencijas. Jei renkatės namą, vasarnamį ar kitą pastatą Sipnamelis.lt el. parduotuvėje, rasite stogo dangos rekomendacijas. Kylant papildomiems klausimams – susisiekite.