GALIMAS VISŲ MŪSŲ ESAMŲ PROJEKTŲ MODIFIKAVIMAS IR INDIVIDUALŪS PROJEKTAI PAGAL JŪSŲ POREIKIUS NEMOKAMAI!
Viskas apie statybas ir jų produktus

Kas yra energetiškai efektyvus namas? 

Kas yra energetiškai efektyvus namas? 

Energiškai arba energetiškai efektyvus namas – sąvoka, kurią visi girdime dažnai. Kai kalba pasisuka apie naujas statybas, matome NT objektų reklamas ar skaitome straipsnius apie šildymą, dėmesio visada sulauks ir šis dalykas. Tačiau tikrai ne visi žino, kas yra energetiškai efektyvi statyba, kokie tokio objekto privalumai, kodėl tai apskritai aktualu ir kaip tokį objektą pastatyti. Apžvelkime viską, ką turėtų būti svarbu žinoti.

Kas slypi už energiškai efektyvaus namo sąvokos?

Energiją taupantis/energetiškai efektyvus arba dar pasyviu vadinamas namas suprojektuotas taip, kad šildymui, vėsinimui ir karštam vandeniui sunaudotų kuo mažiau energijos. Tokia jo savybių visuma atsirado ne atsitiktinai. Nauji namai privalo atitikti ES reglamentus, kuriais siekiama mažinti energijos suvartojimą ir skatinti tvarumą.

Jau nuo 2021 m. sausio mėn. visi nauji pastatai, kurie statomi ES šalių narių teritorijose, šildymui, vėsinimui ir karštam vandeniui paruošti turės naudoti mažai energijos arba jos visai nenaudoti. Kaip tai prižiūrima? Ogi per specialias ES direktyvas, kurios ir Lietuvos institucijas reglamentuoja, kaip vertinti pastatų energetinį sertifikavimą. Tam, kad pastatas galėtų būti apgyvendinamas arba panaudojamas, jis turi gauti atitinkamą įvertinimą (sertifikatą po pridavimo). Ką tai apima? Tiksliai tai apibrėžia STR 2.01.02:2016 „Pastatų energinio naudingumo projektavimas ir sertifikavimas“, tačiau mes pateiksime subendrintą santrauką, kad jums būtų paprasčiau rasti atsakymą:

·   Izoliacija/apšiltinimas. Statyba turi būti daroma tik su aukščiausios kokybės izoliacija sienose, stoguose ir grindyse, kad būtų sumažinti šilumos nuostoliai.

·   Energiją taupantys langai. Dvigubi arba trigubi stiklų paketai mažina šilumos nuostolius. Jiems keliamas reikalavimas dėl 0,8 U vertės.

·   Atsinaujinantys energijos šaltiniai. Saulės moduliai, iš vėjo gaunama arba geoterminė energija – geriausiai žinomi sprendimai. A++ name negali būti dujinio katilo, kitų taršių šildymo sprendimų, o 50+% visos energijos privalo būti gaunama iš netaršių šaltinių

·   Išmanumas. Dideliu privalumu laikomos ir automatizuotos sistemos, skirtos energijos vartojimo efektyvumui padidinti.

·   Tvarios medžiagos. Privalumas, jeigu statybose naudojamos ekologiškos ir perdirbamos medžiagos.

Šie reglamentai yra ES siekio dalis dėl taršos mažinimo ir energijos iš atsinaujinančių šaltinių vartojimo, nes siekiama, kad iki 2050 m. beveik visi ES šalių narių pastatai nenaudotų beveik jokios energijos.

Kaip pastatyti energetiškai efektyvų namą ir taupyti energiją?

Energetiškai efektyvus namas yra šiltas ir jaukus. Jame šildymas žiemą kainuoja mažiau, nėra tokios didelės pelėsio įsimetimo rizikos, tačiau taip pat yra pakankamai geras vėdinimas, tad komfortas – aukščiausio lygio. Apžvelkime, kaip vyksta energetiškai efektyvaus namo statyba.

Viskas prasideda nuo tinkamos vietos parinkimo sklype. Namas turėtų gauti kuo daugiau saulės ir šilumos. Be to, reikėtų nepamiršti ir apie stogo nukreipimą. Juk ant jo, ko gero, norėtųsi montuoti saulės kolektorius. Jie negali būti nukreipti tik į šiaurės pusę, tad prieš pradedant statybą reikalinga projekto priežiūra arba užduočių perdavimas profesionalams.

Kai statote, prioritetą visada teikite aukštos kokybės medžiagoms su geriausia įmanoma izoliacija. Čia tikrai pasiteisina liaudies išmintis, jog šykštus moka du kartus.

Negailėkite investicijų ir į langus bei duris. Kuo geriau jie sulaikys šilumą bei kuo lanksčiau bus valdomas jų atidarymas, tuo daugiau komforto gausite bei tuo mažesnes išlaidas turėsite už šildymą.

Jau nuo pat pradžių galvokite apie: saulės kolektorių įrengimą, šilumos siurblį su kuo aukštesniu COP, geoterminį šildymą, akumuliatorius saulės energijai kaupti ir ne tik. Taip turėsite maksimalų komfortą ištisus metus bei patenkinsite namų poreikį dėl elektros energijos ar šilumos/vėsos už daug pigiau.

Energetiškai efektyvūs namai nebūtinai turi kainuoti šimtus tūkstančių ar milijonus. Jei rinksitės modulinę – SIP skydų statybą, per porą mėnesių galėsite įsikelti į jaukius, šiltus ir labai taupiai energiją naudojančius namus, kurie bus suprojektuoti visiškai pagal jūsų idėjas. Tai – ypač patrauklus sprendimas statantiems svečių namelį, objektą nuomai (kaip investiciją) ar vasarnamį kur nors užmiestyje.

PIRKINIŲ KREPŠYS 0

Mes naudojame slapukus, kad suteiktume jums geriausią patirtį internete. Sutikdami sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų slapukų politiką.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Privatumo nustatymai

Kai lankotės bet kurioje svetainėje, ji gali saugoti arba nuskaityti informaciją jūsų naršyklėje, dažniausiai slapukų pavidalu. Čia valdykite savo asmenines slapukų paslaugas.


Analizė
Analizė
  • ga
  • gd

Google Analytics GA4
Google Analytics GA4
  • _ga
  • _gfid

Atsisakyti visų paslaugų
Sutaupyti
Priimkite visas Paslaugas

Ar norėtumėte, kad perskambintume Jums ir patartume dėl produkto?

Palikite savo telefono numerį ir mes su jumis susisieksime paprastai tą pačią arba kitą darbo dieną.

Papasakokite apie prekę, kurios ieškote

Pateikite ieškomo produkto detales (paskirtis, plotas, matmenys, dizainas ir kt.). Susisieksime su Jumis kuo greičiau (dažniausiai tą pačią arba kitą darbo dieną).