GALIMAS VISŲ MŪSŲ ESAMŲ PROJEKTŲ MODIFIKAVIMAS IR INDIVIDUALŪS PROJEKTAI PAGAL JŪSŲ POREIKIUS NEMOKAMAI!
Viskas apie statybas ir jų produktus

Kalibruota mediena – kokybiška statybinė medžiaga

medienos parduotuve

Kalibruota mediena – kokybiška medžiaga jūsų karkasinio namo statybai

Jei ketinate statyti karkasinį namą, vertėtų atminti, kad statybine mediena būtina pasirūpinti iš anksto. Tačiau jei nesate statybininkai, nieko keisto, kad jums bus sunku žinoti, kokios būtent reikia. Atsirinkti gali būti išties sunku, kadangi nuo statybose naudojamos medienos kokybės priklausys ne tik tai, ar jūsų statinys bus tvirtas ir ilgaamžis, bet ir statybos darbų našumas ir sparta. 

Tad renkantis karkasiniam namui statyti skirtą medieną, reikia mokėti įvertinti ne tik jos rūšį, drėgnumą, pastebėti, ar yra daug šakų, bet ir išmanyti daugelį kitų svarbių dalykų. 

Apie konstrukcinės kalibruotos medienos savybes, kainą bei kitus reikšmingus niuansus pasakoja „Sipnamelis“ specialistai. 

Kalibruota mediena statyboms 

Karkasinių namų statybai paprastai naudojama kalibruota mediena. Nuo paprastos pjautinės ji skiriasi tuo, kad yra tikslesnio pjūvio, kadangi apdorojimo metu obliuojama keturpusėmis obliavimo staklėmis. 

Taip pat kalibruota mediena dažniausiai būna jau išdžiovinta. Tiesą sakant, labai retai kur galima rasti dar nedžiovintos statyboms skirtos kalibruotos medienos. Kadangi pagrindinis jos kriterijus yra tikslūs matmenys, o išmatavus dar šviežią ir drėgmės pilną medį, po džiūvimo jo parametrai pasikeis. Todėl visiškai nėra prasminga matuoti dar šlapią medį. 

Tikslūs matmenys reikalingi tam, kad būtų lengviau sukonstruoti pastato karkasą. Taip užtikrinant darbo efektyvumą, kai nereikia dar atskirai matuoti atvežtų konstrukcinių medžiagų.

Stogo konstrukcijoms kalibruota mediena pasirenkama dažnai jau impregnuota arba yra impregnuojama atskirai, kad būtu apsaugota nuo išorinių poveikių.

Kalibruota-graduota mediena 

Kalibruotos medienos gradavimas – tai išrūšiavimas pagal stiprumo klases. Tai reiškia, kad kiekvieno atskiro tašo stiprumo savybės įvertinamos atsižvelgiant į jo atsparumą lenkimui, tempimui, slėgimui ir pan. Graduojant taip pat įvertinami elastingumo ir tankio parametrai. 

Lietuvoje bei kitose ES šalyse, kalibruota-graduota mediena dažniausiai būna dviejų stiprumo klasių, kurios žymimos raide C ir greta esančiu skaičiumi nuo 16 iki 24. Tai reiškia, kad kiekvienas tašas ženklinamas atitinkamo stiprumo ženklu, kurie prasideda C-16 ir baigiasi C-24 žymėjimu. Kuo skaičius aukštesnis, tuo medinė konstrukcija yra stipresnė. 

Įdomu tai, kad pagal šį žymėjimą, du iš pirmo žvilgsnio visiškai vienodi tašai gali būti skirtingo stiprumo. Tad nepasidomėjus atitinkamu žymėjimu, rinktis „iš akies“ labai rizikinga. Todėl graduota mediena dažniausiai naudojama ten, kur tiksliai žinomos medinių detalių apkrovos. Tai gali būti laikančiosios konstrukcijos ir pan. 

Kalibruotos medienos gamybos technologija


Kad atitiktų savo specifines savybes, kalibruota mediena turi būti atitinkamo drėgnumo – paprastai ne aukštesnio nei 18 – 20 %. Rūšiavimas pagal tašų stiprumą atliekamas vizualiniu arba mašininiu būdais. 

Tačiau vertėtų žinoti, kad vizualiniu būdu atrinkta kalibruota mediena gali būti tik žemesnių stiprumo klasių (C-16). Jei jūs ieškote aukštesnės (C-24) stiprumo klasės medžiagų, šios rūšiuojamos mašininiu būdu. 

Dar vienas svarbus niuansas tas, kad kalibruota mediena dažniausiai gaminama iš eglės. Kadangi šis medis atsparesnis lūžimui ir lenkimui. Eglinė mediena atspari linkimui todėl, kad turi mažas, stipriai įaugusias šakas bei rišamąjį plaušą. Šis plaušas, esant didelei apkrovai, staigiai nelūžta, o tik skeldėja ir linksta. Pavyzdžiui, priešingai nei eglė, pušis turi dideles šakas, todėl esant apkrovai nelinksta, o iškart lūžta. Dėl šios priežasties pušinė mediena naudojama ten, kur tenka mažesnės apkrovos. 

Kalibruotos medienos kaina 

Kalibruotos konstrukcinės medienos kaina priklauso nuo kelių faktorių: 

  • atsparumo (gradavimo) klasės;
  • tašo ilgio bei pločio;
  • drėgnumo;
  • paskirties;
  • impregnavimo;
  • kt. 

Atsižvelgiant į šiuos išvardintus bei panašius faktorius, kalibruotos medienos kaina gali svyruoti nuo 7 eurų už vienetą ir siekti 100 ar net daugiau eurų. Vertėtų atminti, kad kiekvienas gamintojas pateikia savas kainas ir savus kriterijus, tad prieš įsigyjant statybinių medžiagų, rekomenduojama atlikti rinkos tyrimą ir palyginti kainų bei kokybės skirtumus. Žinoma, geriausia būtų, jei pasitartumėte su išmanančiais specialistais. 

Suprantama, kad medienos įsigijimo kaštai namo statyboms išties dideli, tačiau nusprendus rinktis pigesnę medieną, galima sutaupyti plius minus apie 1000 eurų. Atrodo pinigai išties nemaži, tačiau ši suma siekia vos 1-2 % nuo bendros namo sąmatos. Ką tai reiškia? Ogi tai, kaip rodo UAB „Sip Land“ specialistų patirtis – sutaupius medienos sąskaita, galima patirti tokių nuostolių, kuriuos pašalinti kainuos daug daugiau lėšų ir laiko.

Apibendrinimas 

Apibendrinant, trumpai galima pasakyti tai, kad nuo jūsų įsigytų statybinių medžiagų kokybės priklausys ne tik statinio tvirtumas, ilgaamžiškumas, bet ir pats statybų procesas. Pabandžius sutaupyti medienos sąskaita, galima sau pasidaryti „meškos paslaugą“, kai klaidos kainuos gerokai brangiau nei planavote išleisti. 

Todėl neskubėkite rinktis pasiūlytų pigesnių variantų, geriau pasikonsultuokite su statybas atliekančiais specialistais, kurie parekomenduos, patars ir užves ant teisingo kelio. 

Prisijunkite prie pokalbio

PIRKINIŲ KREPŠYS 0

Mes naudojame slapukus, kad suteiktume jums geriausią patirtį internete. Sutikdami sutinkate su slapukų naudojimu pagal mūsų slapukų politiką.

Close Popup
Privacy Settings saved!
Privatumo nustatymai

Kai lankotės bet kurioje svetainėje, ji gali saugoti arba nuskaityti informaciją jūsų naršyklėje, dažniausiai slapukų pavidalu. Čia valdykite savo asmenines slapukų paslaugas.


Analizė
Analizė
  • ga
  • gd

Google Analytics GA4
Google Analytics GA4
  • _ga
  • _gfid

Atsisakyti visų paslaugų
Sutaupyti
Priimkite visas Paslaugas

Ar norėtumėte, kad perskambintume Jums ir patartume dėl produkto?

Palikite savo telefono numerį ir mes su jumis susisieksime paprastai tą pačią arba kitą darbo dieną.

Papasakokite apie prekę, kurios ieškote

Pateikite ieškomo produkto detales (paskirtis, plotas, matmenys, dizainas ir kt.). Susisieksime su Jumis kuo greičiau (dažniausiai tą pačią arba kitą darbo dieną).